جوزف رودن‌اشتوک در سال ۱۸۷۷ با تاسیس اولین کارگاه مکانیک در شهر وارزبورگ آلمان، شرکت رودن‌ا‌شتوک را پایه ریزی کرد. در آن زمان کسی حدس این را هم نمی‌زد که او در حال پایه ریزی شرکتی با شهرت جهانی است. در سال ۱۸۹۱، شمار کارکنان این مجموعه به ۱۲۰ نفر رسید که در کنار تولید عینک چشمی و ملحقات مربوطه‌، مشعول به تولید محصولات دیگری مانند دوربین چشمی، میکروسکوپ لوله‌ای و ذره‌بین همراه با انواع دوربین و لنز عکاسی بودند.

سال ۱۸۹۹ مصادف با تاسیس کارخانه جدید رودن‌اشتوک در شهر رگن آلمان بود. در سال ۱۹۰۴ کارخانه جدیدی جهت تولید شیشه خام نیز به مجموعه اضافه شد. از سال ۱۸۹۱ مقارن با ورود الکساندر پسر جوزف، تا سال ۱۹۵۳ که جوزف چشم از جهان فرو بست، علاوه بر توسعه کارخانه شهر رگن، دفتر مرکزی رودن‌اشتوک هم در شهر مونیخ افتتاح شد و شمار پرسنل شرکت به ۲۱۰۰ نفر رسید.

در سال ۱۹۴۰ که رالف، پسر الکساندر، به مجموعه پیوست، رودن‌اشتاک تبدیل به مهمترین تامین کننده تجیزات اپتیک برای صنعت دوربین آلمان شده بود. در سال ۱۹۶۰ ظرفیت تولید رودن‌اشتوک به ۳۰۰۰۰۰ لنز در سال رسید، از زمان پایان جنگ جهانی دوم، رودن‌اشتوک مجموعا ۴ میلیون قطعه لنز روانه بازار کرده بود. در سال ۱۹۹۵ تحت مدیریت رادلف رودن‌اشتوک - پسر رالف - قسمت تولید اپتیک دقیق رودن‌اشتوک از شرکت مادرجدا شده، به شرکت هلدینگ جدیدالتاسیس رودن‌اشتوک تکنولوژی پیوست.

در سال ۲۰۰۰ شرکت بین‌المللی لینوس، تولید کننده فعال و بلندپرواز تجهیزات اپتیک، مجموعه رودن‌اشتوک را خرید و از آن پس رودن‌اشتوک به زیر مجموعه لینوس تبدیل شد. در سال ۲۰۱۰ لینوس و گروه کیوپتیک که مجموعه ای از شرکت های فعال زمینه اپتیک در اروپا، آسیا و آمریکا بود با هم ادغام شدند. هم اکنون رودن‌اشتوک جزء برندهای تحت مالکیت کیوپتیک است.

محصولات

برند: 
RodenStock
کشور سازنده: 
نوع محصول: 
لنز و فیلتر
برند: 
RodenStock
کشور سازنده: 
نوع محصول: 
لنز و فیلتر
برند: 
RodenStock
کشور سازنده: 
نوع محصول: 
لنز و فیلتر
برند: 
RodenStock
کشور سازنده: 
نوع محصول: 
لنز و فیلتر